הלבנת שיניים

טיפולי הלבנת שיניים הולכים וצוברים תאוצה בשנים האחרונות בגלל המודעות למראה אסתטי והרצון להשיג את החיוך המושלם. יש מגוון שיטות וחומרי הלבנה, לכן חשוב להגיע למרפאה של רופא שיניים מומחה ומנוסה. במרפאת שיניים מתקדמת אתם יכולים לעבור הלבנה שיניים בשתי שיטות עיקריות – טיפול ביתי באמצעות סד וחומרי הלבנה איכותיים או טיפול להלבנת שיניים בלייזר.

ד"ר דיקשטיין הוא מומחה אורתודונטיה המציע בין השאר טיפולים מתקדמים וחדשניים להלבנת שיניים. כל מטופל זוכה לייעוץ מקצועי לאחר אבחון יסודי, ולסיוע כדי לבחור את שיטת ההלבנה המתאימה ביותר. 

טכנולוגיה חדשה להלבנת שיניים

עולם רפואת השיניים עובר שינויים רבים בעשור האחרון, טכנולוגיות חדשניות מאפשרות כיום לרופאי השיניים להציע טיפולים מתקדמים לשיפור המראה האסתטי ולהשגת החיוך המושלם כמו של דוגמניות, כוכבי קולנוע וסלבס. הדרך להשגת החיוך המושלם עם שיניים בריאות ולבנות מתחילה באבחון במרפאה של ד"ר דיקשטיין. חשוב להדגיש כי יש שיטות רבות, לכן חשוב לעבור אבחון יסודי, לטפל בשיניים הבעייתיות לפני ההלבנה, ולהתאים את הטיפול לצרכיו הייחודיים של המטופל.

בשיטת הלבנת שיניים באמצעות לייזר – ניתן לבצע הלבנה יעילה ומהירה במרפאה בתהליך שאורך כ- 40 דקות,

שימוש במכשיר הלייזר המתקדם
– מייעל ומזרז את פעילותם של חומרי ההלבנה שמונחים על השן ובכך מאפשר לקבל תוצאות מהירות מאוד ושינוי משמעותי בגוון השיניים תוך ישיבה אחת בלבד במרפאה.
יתרון נוסף של ההלבנה בלייזר היא שבד"כ אינה גורמת לרגישות בשיניים – שהינה תופעת לוואי של הלבנה בשיטות אחרות.

ד"ר דיקשטיין מדגיש כי לפני טיפולי הלבנת שיניים בלייזר יש לבקר אצל השיננית במרפאה כדי להסיר את רובד החיידקים (פלאק) המצטבר עם הזמן סביב השן, להסיר כתמים באמצעות פוליש עדין ולטפל באופן מקצועי בכתמי פיגמנטציה בשיניים.

חשוב לציין שהלייזר מלבין רק את החלק החיצוני של השן, הוא אינו יעיל בהלבנת כתרים וסתימות, ואם מבצעים את הטיפול על שיניים בגוונים שונים, התוצאות אינן אחידות. כמו כן, אפקט הטיפול משתנה בהתאם לגיל המטופל. כדי להשיג חיוך מושלם וגוון אחיד בכל השיניים לעיתים יש להחליף סתימות ישנות וכתרים.

הלבנת שיניים ביתית על ידי סד

מרפאת שיניים מקצועית מציעה טיפול איכותי להלבנת שיניים ביתית באמצעות סד מותאם אישית וחומרי הלבנה הנמצאים בפיקוח. ראוי לציין כי ניתן לרכוש ערכות הלבנה ברשתות הפארם השונות, עם זאת ברוב המקרים חומרי ההלבנה הנמכרים בערכות המדף כוללים חומרים פעילים בריכוז נמוך. לכן, תוצאות הטיפול עלולות לאכזב אתכם ותמיד עדיף לעבור את ההלבנה לאחר אבחון מקצועי במרפאה והתאמת החומרים למצב הפה ולגוון השיניים.

כדאי להבין מדוע השיניים שלנו משנות גוון ומקבלות צבע צהבהב. השן מורכבת מזגוגית השן – אמייל ומדנטין. לזגוגית השן תפקיד חשוב בהגנה על השיניים. שלא כמו האמייל, דנטין הוא חומר נקבובי ודמוי עצם בגוון צהוב, החומר נושא בתוכו את העצבים ומורכב מתעלות מיקרוסקופיות.

אמייל ודנטין הם המשפיעים העיקריים על גוון השיניים שלנו. גנטיקה, סוגי מזון, משקאות ועישון – כל אלו ועוד משפיעים באופן ישיר על האמייל והיווצרות כתמים. עישון, קפה, אלכוהול וסוגי מזון שונים ומזיקים גורמים לשבירת האמייל ולחשיפת רקמת הדנטין הצהוב, לכן מעבר לפעולת ההלבנה להשגת החיוך המושלם חשוב לחזק את האמייל.

הלבנת שיניים באמצעות סד פלסטי דק המותאם לפיו של המטופל נחשבת להליך מומלץ, יש להלרכיב את הסד על השיניים למשך שעתיים לפני השינה, וחומרי ההלבנהאותם מורחים בתוך הסד מלבינים בהדרגה את השיניים, זהו תהליך הדרגתי ואפשר לראות את התוצאות הסופיות לאחר עשרה ימים עד שבועיים.
הכתבה באדיבות ד"ר נמרוד דיקשטיין – מומחה לאורתודונטיה בטכנולוגיה מתקדמת. המרפאה ממוקמת בהרצליה, בסמוך לקניון שבעת הכוכבים. כל מטופל זוכה לטיפול הטוב והמקצועי ביותר, ובהתאמה לסטנדרטים גבוהים במיוחד.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​